Podsumowanie trzeciego Uniwersytetu Świadomego Rodzica poświęconemu tematyce „Jak usprawniać funkcje grafomotoryczne małego dziecka?”

Pani Agata Wilkowiecka, pedagog i terapeutka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sulejówku była prelegentką kolejnego wykładu Uniwersytetu Świadomego Rodzica. Poruszyła bardzo ważny dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym temat, czyli profilaktykę dysgrafii. Wiele ciekawych informacji i praktycznych wskazówek do pracy z przedszkolakami oraz uczniami edukacji wczesnoszkolnej otrzymali również nauczyciele.

Wspieranie rozwoju motorycznego dziecka jest bardzo istotne dla prawidłowego funkcjonowania ucznia w szkole, co podkreślała prelegentka w swoim wykładzie. Jeśli rodzic zauważa pewne omówione przez panią Agatę Wilkowiecką symptomy, to warto wdrożyć polecane ćwiczenia, często w formie zabawy z dzieckiem. Warto pamiętać, że prawidłowy rozwój funkcji grafomotorycznych jest warunkowany niezakłóconym rozwojem motoryki dużej. Dlatego tak istotne jest, żeby małemu dziecku zapewnić dużo akceptowanego przez niego ruchu, na rzecz ograniczenia korzystania z elektroniki, czyli smartfonów, tabletów, a także telewizji. W przypadku zaś utrzymujących się trudności warto zasięgnąć porady u specjalisty, czyli pedagoga terapeuty.

Osobom, którym nie udało się uczestniczyć w wykładzie 9 grudnia udostępniamy link do odtworzenia spotkania – https://youtu.be/vPYz6ZF0BKI.

                                                                                                                              Dyrektor Poradni

                                                                                                                  Iwona Reszelska-Maćkowiak